نکات قبل از مطالعه آموزش ها
۹۵/۰۳/۱۱
نحوه وصل شدن به دیتابیس با استفاده از فلکس ۴
۹۵/۰۳/۱۱

قابلیت های جدیدی فلش cs4

قبل از شروع لازم می دونم که مروری داشته باشم به تمامی قابلیت های جدید Flash CS4 :

مروری بر قابلیت های جدید Flash CS4 :
در ابتدا توضیح مختصری پیرامون تمامی قابلیت های جدیدی Flash CS4 داده می شود و در فصل های آینده به توضیح کامل هر کدام خواهیم پرداخت .
نکته : این قسمت بیشتر برای کسانی است که از نسخه های قبلی فلش به این نسخه مهاجرت کرده اندواگر تازه می خواهید کار با فلش را شروع کنید خواندن این قسمت به شما توصیه نمی شود .
۱- Object – Based animation : این ویژگی یکی از ویژگی های بسیار مفید Flash CS4 می باشد که در واقع بوسیله Motion Tween معنا می یابد . این ویژگی به شما کمک می کند که بتوانید انیمیشن های خود را بدون استفاده از فریم های کلیدی (key frames) ایجاد نمائید که این امر باعث می شود زمان کارشما کاهش یابد و همچنین به شما امکان کنترل کردن جزئیات (مانند : رنگ ، چرخش و ….)انیمیشنتان را به شکل بسیار بهتر و قدرتمندتر می دهد که در ادامه توضیح داده خواهد شد . (به فصل ۶ مراجعه شود)
۲- Motion Editor panel : با استفاده از این پنل می توانید تمامی پارامترهای فریم های کلیدی که شامل : اندازه (size) ، چرخش (rotation) ، Scale ، مکان (position) ، فیلترها و …. را به صورت کاملا حرفه ای و دقیق و به صورت مستقل از همدیگر ویرایش کنید . (به فصل ۶ مراجعه شود)
۳- Motion Tween Presets : این قسمت مجموعه ای از Motion Tweenهای از پیش ساخته شده هستند که می توان این Motion Tweenها را به Symbol یا Symbolهای مورد نظر اعمال کرده تا انیمیشن موجود در Motion Tween انتخاب شده به Symbol مورد نظر اعمال شود . (به فصل ۶ مراجعه شود)
۴- Inverse Kinematics with the Bone tool : یکی از قابلیت های بسیار قدرتمند و مفید Flash CS4 که به وسیله آن می توانید به سادگی اجسام و یا حتی نقاط مختلف یک Shape را به همدیگر متصل کنید و سپس با حرکت دادن هر کدام از استخوان های ایجاد شده بوسیله این ابزار شاهد حرکت زنجیرواری که بر اساس قوانین فیزیکی پایه گذاری شده اند می شوید . (به فصل ۷ مراجعه شود)
۵- ۳D Transformation : این ویژگی جدید Flash CS4 به کاربر این امکان را می دهد که بتواند در محیط ۲بعدی فلش کارهای ۳بعدی انجام دهد . فلش این ویژگی را بوسیله ۲ابزار ۳D Rotation و ۳D Translation در اختیار کاربر قرار می دهد . (به فصل ۸ مراجعه شود)
۶- Decorative drawing with the Deco tool : روشی جدید برای طراحی بوسیله Symbolها . (به فصل ۴ مراجعه شود)
۷- Adobe Kuler panel : این ویژگی جدید که در اکثر نرم افزارهای گرافیکی Adobe CS4 به چشم می خورد ، عبارت است از پنلی که پس از اتصال به اینترنت با سرور خود ارتباط برقرار می کند و حاوی مجموعه ای از رنگ های ساخته شده بوسیله سایر کاربران محصولات Adobe در سراسر دنیا است و کاربر می تواند رنگ مورد نظر خود را میان هزاران مجموعه رنگ موجود در این قسمت جستجو کند و به کار خود اضافه کند . (به فصل ۲ مراجعه شود)
۸- Authoring for Adobe® AIR™ : AIR(Adobe Integrated Runtime)که یک Platform برای طراحی و توسعه برنامه های اینترنتی تحت دسکتاپ می باشد پروژه ای در حال گسترش از سوی شرکت Adobe است . (برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت توضیحات تکمیلی در مورد Flash CS4 مراجعه کنید)
با استفاده ازاین قسمت می توان فیلم های فلش را که در واقع همان برنامه های تحت وب (اینترنتی) هستند را به برنامه های تحت دسکتاپ تبدیل کرد ، توضیحات گزینه AIR Settings در ادامه مطالب آمده است . (برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت توضیحات تکمیلی در مورد Flash CS4 مراجعه کنید)
۹- Sample Sounds library :در Flash CS4 تعدادی صدای جدید به صداهای قبلی موجود در کتابخانه صدای فلش اضافه شده است . (به فصل ۶ مراجعه شود)
۱۰- Vertical Property inspector : پنل های Properties ابزارها و اشیا در این ورژن از فلش به صورت عمودی قرار داده شده اند تا کاربرانی که مانیتورهای آن ها Wide Screen است بتوانند بهترین استفاده را از محیط کاری داشته باشند . (بدون توضیح)
۱۱- New project panel : این پنل کار با فایل های چند بخشی (که این بخش ها عبارتند از فایل هایی با پسوند های .fla (فابل فلش) .as (فایل اکشن اسکریپت) .jsfl(فایل جاوا اسکریپت) و فایل های صوتی و تصویری) را بسیار ساده کرده است . (فایل های چند بخشی که در بالا گفته شد در فلش تحت عنوان Flash Project شناخته می شوند) . (برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت توضیحات تکمیلی در مورد Flash CS4 مراجعه کنید)
۱۲- Adobe Media Encoder with H.264 support : این قابلیت به Flash Player این امکان را می دهد که بتواند فایل هایی را که با دیگر برنامه های کار با فیلم شرکت Adobe یعنی Premiere و After Effects ساخته می شوند را پخش کند . همچنین در این ورژن از فلش قابلیت حمایت از فرمت H.264 نیز افزوده شده است . (فرمت H.264 فرمتی شبیه به فرمت های رایجی نظیرPart10 MPEG-4 است که از آن برای فشرده سازی فایل های ویدئویی با کیفیت بالا استفاده می شود) برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به Help برنامه Adobe Media Encoder مراجعه کنید .(بدون توضیح)
۱۳- Adobe connectNow integration : بااستفاده از این قابلیت شما می توانید صفحه نمایش خود را در دید سایر کاربران قرار دهید و همچنین صفحه نمایش سایر کاربرانی که صفحه نمایش خود را به اشتراک گذاشته اند را مشاهده کنید این قابلیت از منوی> Share My Screen File قابل دسترسی است . (برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت توضیحات تکمیلی در مورد Flash CS4 مراجعه کنید)
۱۴- Edit in Soundbooth :با استفاده از این قابلیت می توانید فایل های صوتی موجود در کتابخانه فلش را در برنامه (Adobe soundbooth) ویرایش کنید و نتیجه را مستقیما در فلش استفاده کنید . (به فصل ۱۰ مراجعه شود )
۱۵- Enhanced metadata support : پنل جدید XMP (Extensible Metadata Platform) به کاربران فلش این امکان را می دهد که بتوانند براحتی برای فایل های swf خود metadata تعریف کنند . metadataهای موجود در فایل های swf باعث بالا بردن توانایی موتورهای جستجو گر وب در شناسائی محتویات فایل swf می شوند .
در Flash CS4 این قابلیت بهبود یافته است و برتری های نسبت به ورژن های قبلی پیدا کرده است . (برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت توضیحات تکمیلی در مورد Flash CS4 مراجعه کنید)
۱۶- Collaborate with Flex developers : در Flash CS4 می توایند مضمون هایی را برای کاربرد هر چه بهتر Componentهای فلش جهت استفاده در برنامه Adobe Flex ایجاد نمائید .
این مضمون ها می توانند شامل عناصر بصری (visual elements) و کدهای Action Script3 باشند . (برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت توضیحات تکمیلی در مورد Flash CS4 مراجعه کنید)
۱۷- XFL import : فایل های XFL گونه ای از فایل های فلش می باشند که اطلاعات را مانند فایل های FLA ذخیره می کنند اما در فرمت XML . این فرمت را سایر برنامه های شرکت Adobe نظیر InDesgin و AfterEffects می توانند تولید کنند . این فرمت به کاربران فلش این امکان را می دهد که فایل های تولید شده بوسیله این برنامه ها را همانگونه که در محیط همان برنامه ها (از نظر تفکیک عناصر موجود در فایل) هستند را مشاهده و با آنها در فلش کار کنند . (به فصل ۱۲ مراجعه شود)
۱۸- Support for Adobe Pixel Bender™ : Flash CS4 برنامه Pixel Bender شرکت Adobe که کارش ایجاد فیلترها و استایل هایی است که بوسیله کاربر درست می شوند را پشتیبانی می کند . (بدون توضیح)
۱۹- JPEG deblocking : این قابلیت باعث می شود عکس هایی با پسوند JPEG که کیفیت آنها پائین است و به صورت مربع مربع شده اند دارای کیفیت بهتری شوند و مربع های واقع بر روی آن ها تقریبا محو شوند . (به فصل ۱۶ مراجعه شود)
۲۰- Improved Library panel : بهبود پنل Library باعث شده که کاربر بتواند شیئ مورد نظر خود را در بین اشیاء موجود در کتابخانه جستجو کند . همچنین مرتب سازی اشیا کتابخانه و تنظیم خصوصیات (Properties) اشیاء چند قسمتی جزء دیگر تغییرات جدید در کتابخانه Flash CS4 می باشند . (بدون توضیح)
۲۱- New Creative Suite user interface : محیط جدید Flash CS4 به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر اینکه از نظر ظاهری با ورژن های قبلی تفاوت زیادی کرده است با ویژگی های جدیدش به کاربر کمک می کند تا بتواند کارهای خود را با سرعت بیشتری انجام دهد . (بدون توضیح)
۲۲New Font Menus : در این ورژن فلش ، پنل Properties ابزار Text این قابلیت را به کاربر می دهد که بتواند هر فونت و یا styleی را که می خواهد بکار ببرد قبل از بکار بردن مشاهد کند . به جز شکل ظاهری و نکته ای که به آن اشاره شد ، این پنل نسبت به نسخه های های قبل تغییری نکرده است . (به فصل ۳ مراجعه شود)
۲۳- Hardware Acceleration : این ویژگی باعث می شود که بتوانید خروجی کار خود را با توجه به سخت افزار موجود بر روی کامپیوترتان به گونه ای بهتر برای نمایش صادر نمائید .
این ویژگی که از منوی File > Publish Settings قابل دسترسی است دارای ۲ گزینه است که در فصل (۱۶) هر کدام از آن ها توضیح داده خواهند شد .
۲۴- Community Help : این قسمت که بخشی از سایت شرکتAdobe می باشد به کاربر این امکان را می دهد که بتواند سوالات خود را در سایت مطرح نماید و اگر کسی از کاربران و یا متخصیصن شرکت Adobe بتواند به سوالات آن ها پاسخ دهد ، پاسخ را برای کاربر می نویسد . این قسمت امکانات دیگری نیز در اختیار کاربران قرار می دهد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم .
از دیگر امکانات این بخش می توان به ویدئو های آموزشی ، آموزش برخی از تکنیک ها ، مقالات و …. اشاره کرد .
همچنین در این بخش Help کامل تمامی برنامه های شرکت Adobe که همگی به روز شده می باشند بعلاوه نظرات و سوالات سایر کاربران در دسترس می باشد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*ضروری