ساخت cms با فلش بیلدر قسمت ۲

نحوه وصل شدن به دیتابیس با استفاده از فلکس ۴
۹۵/۰۳/۱۱
یک cms با فلش بیلدر
۹۵/۰۳/۱۱

ساخت cms با فلش بیلدر قسمت ۲

دسته: فلش بیلدر

نمایش از ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ بازدید: ۳۶۲۲

پرینت

نصب و راه اندازی پروژه

خوب واسه شروع می ریم که یه نظری بندازیم به نصب و راه اندازی این بچه سی ام اس روی سیستم های شخصی (یا بهتر بگم هاست محلی)
پیشنیاز ها : خوب برای نصب این برنامه شما نیاز به فلش بیلدر ۴ و Wamp Server دارید. اولی رو که دیگه خودتون یه جوری تهیه کنید. Wamp رو هم می تونید از سایت رسمیش یعنی wampserver.com یه صورت رایگان دانلود کنید.
خوب من هدفم آموزش wamp نیست خودتون لطف کنید طریقه نصب و کار باهاش رو که خیلی هم ساده هست رو از اینترنت بخونید و یاد بگیرید.
مراحل کار :
۱- فایل InternetEng2.fxp رو در فلش بیلدر وارد کنید. File > import flex project
پس از وارد کردن مسیر فایل InternetEng2.fxp برنامه از شما web root (منظور پوشه www هست که در واقع پوشه اصلی سرور شما می باشد و در مسیر نصب Wamp شما قرار دارد) . در مرحله بعد از شما root url خواسته می شود که شما باید با توجه به مسیری که در قسمت قبل به سایتتان داده اید در اینجا لینک درست را وارد کنید. برای مثال اگر شما در قسمت قبل یعنی web root مسیر f:/wamp/www/test1 را وارد کرده اید در اینجا باید http://localhost/test1 را وارد کنید.

۲- وارد PHPMyAdmin (محیطی برای ساخت دیتابیس هست که همراه با wamp برروی سیستم شما نصب می شه) بشید و برروی سربرگ import کلیک کنید سپس فایل loaclhost.sql را وارد کنید تا دیتابیس برنامه نصب شود.
۳- در برنامه فلش بیلدر شما با استفاده از کلیدهای Ctrl+F11 می توانید برنامه خود را اجرا کنید. اما در اینجا قبل از اجرا مشاهده خواهید کرد که برنامه به شما ۴ خطا می دهد و آنها مبنی بر این هستند که برنامه نمی تواند فایل های php را در مسیر مشخص شده نمایش دهد. نمونه ای از خطا :
[PHP]Description    Resource    Path    Location    Type
The file “F:\wamp\www\FlashBuilder\bin-debug\services\ContentsService1.php” for the service “ContentsService1” was not found. Please deploy that file and refresh the service in the Data/Services view.    ContentsService1.php    /InternetEng2_1/services    ContentsService1    Auto refresh problem
[/PHP]حال کافیست که شما مجدد به پوشه ای که دانلود کرده اید بازگردید و فولدر Services را extract کنید و فولدر Services نهایی را در مسیری مشخص شده در متن خطا کپی نمائید.

حال با فشردن کلید های Ctrl+F11 می توانید برنامه را تست کنید.

مشکلی در نصب داشتید بفرمائید.
موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*ضروری