مجموعه آیات قرآنی شامل دستورات مستقیم خداوند به دو زبان فارسی و انگلیسی

آموزش تنظیماتی که بر اثر روی داد خاصی اجرا می شوند
۹۵/۰۳/۱۲
معرفی چارچوب TOGAF
۹۵/۰۳/۱۹

مجموعه آیات قرآنی شامل دستورات مستقیم خداوند به دو زبان فارسی و انگلیسی

به نام خدا

مجموعه آیات قرآنی شامل دستورات مستقیم خداوند

به دو زبان فارسی و انگلیسی

Collection of Quranic Verses Including Direct Commands from God

با سلام خدمت شما خواننده گرامی

همانطور که از عنوان نیز بر می آید پژوهش حاضر مجموعه ای از آیات قرآن کریم به دو زبان فارسی و انگلیسی می باشد که قالباً حاوی دستورات مستقیم خداوند برای مسلمانان می باشند. البته گاهاً آیاتی نیز در این بین قرار گرفته اند که حاوی دستوری نبوده اند، اما به علت اینکه برای من جالب و قابل تامل بوده اند در این مجموعه قرار گرفته اند که البته تعدادشان زیاد نیست.

اهداف من از این گردآوری در مرحله اول کمک به کسانی هست که یا حوصله/وقت خواندن قرآن را ندارند و نیاز دارند تا مطالب کاربردی را تنها بدانند. در مرحله بعد هدفم کمک به کسانی هست که مثل خود من علاقه ای به پیروی از کسی ندارند! و تمایل دارند خودشان با توجه به مسائل دینی ذکر شده در قرآن تصمیماتشان را در زندگی اتخاذ کنند. هدف نهاییم نیز به نوعی شکر خداوند بوده است!

از طرف دیگر به نظرم اگر قرآن به دو زبانی باشد که ما ایرانیان بیشتر به آنها مسلط هستیم، می تواند خواننده را بیشتر به ادامه دادن و خواندن ترغیب کند. البته از ذکر این نکته که بسیاری از انگلیسی زبان ها نیز مسلمان هستند و به چنین مجموعه نیاز دارند نباید صرفه نظر کرد.

ترجمه فارسی و انگلیسی آیات این مجموعه از سایت http://tanzil.net/ کپی شده است.

ترجمه فارسی: مکارم شیرازی

ترجمه انگلیسی:Arberry

در نهایت از همه خوانندگان محترم به علت نواقص کار عذر خواهی می کنم، تمامی انتخاب ها نظرات شخصی من وپس از چندین بار مطالعه ترجمه فارسی قرآن بوده و ممکن است بعضاً از نظر شخص دیگری کاربردی نیایند.

هر کس به طریقی سخن از وصف تو گوید —— بلبل به غزل خوانی و قمری به ترانه

با امید سلامتی و موفقیت

امیر درجه

۲۰/۶/۱۳۹۲

 لینک دانلود

Dear Sir/Madam

This paper is a selection of Quranic verses including direct commands from God. Maybe some of them don’t have any ethical hint but I think they are useful to me and maybe to you.

My primary goal for collecting these verses is that I want to help others get a better understanding of Quran and God’s direct commands in a few hours. My ultimate goal is to thank God for everything I have or don’t have!

 

Resource: http://tanzil.net/

Persian translator: Makarem Shirazi

English translator: Arberry

At the end I want to apologize for the faults and defects in this paper.

September 11, 2013

Download Link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*ضروری