۱ ۲ SEO (نکات مهم سئو در حداقل زمان)
۹۵/۰۳/۱۲
رابطه ما انسانها با پدر و مادر !!!
۹۵/۰۳/۱۲

التماس دعا

سلام

الان توی ماه رمضون و ایام احیا و قدر هستیم. این روزا اونایی که ادعای دین و ایمانشون می شه در هر ارتباطی یه جوری به هم یا به بقیه می کن التماس دعا!!!!! یعنی اینایی که اینقدر ادعا دارن، اینقدر تنبل و بیحوصله هستن که حاضر نیستن حتی برای خودشون هم دعا کنن که هی به بقیه می گن التماس دعا!!!! حالا اصلاً فرض می کنیم خودشون هم برای خودشون دعا می کنن … (ولی خوب بازم مسئله اینه اگه آدم نیتش درست باشه که خدا خودش ازش با خبر هست و اگه هم نیتش خراب باشه که بازم خدا ازش خبر داره حالا توی دعاها نظر خدا نسبت به ما عوض می شه یا اینکه نیت ما با همین چند شب عوض می شه! بازم خدا می دونه. ولی از نظر من که هیچی عوض نمی شه! نیت که همون نیت هست فقط مکنه این چند شب و روز جووش عزیزان رو بگیره و یه خورده بهبود پیدا کنن! ولی آیا چند روز کافی هست ؟!)

چه کسانی هستن که می رن صبح تا شب و شب تا صبح رو توی مساجد می شنن و از کار و زندگی خودشون و خدمت به خلق می زنن برای دعا به خودشون و اونایی که بهشون می گن التماس دعا!!!! اعتقادات هر کسی برای خودش محترم هست ولی من واسم سوال هست که آدم اگه به یکی بگه برام دعا کن اونم براش دعا کنه حالا اون طرف که براش دعا شده مورد رحمت قرار می گیره؟؟!! (آخه دعایی که با درخواست یک شخص صورت بگیره اصلاً حسابه!!؟؟) به نظر شما بهتر نیست آدم کاری کنه که دیگران بخاطر خیری که اون بهشون رسونده دعاش کنن، نه بخاطر درخواست خودش! ساده ترین و کم خرجترین مثالش از نظر من می شه مطلب مفید و علمی/آموزشی نوشتن. وقتی می گم علمی آموزشی منظورم این نیست که حتماً باید آموزش یه چیز خفن باشه نه حتی طریقه باز کردن شیر آب دستشویی یا نیمرو کردن تخم مرغ هم می تونه یه آموزش باشه. مطمئن باشید که خیلی از کارای روزانه ایی که شما می کنید برای خیلیای دیگه انجام دادنش ممکن نیست مگر با آموزش شما!!

حالا این وسط اگر پولی هم داشتید و بتونید ازش ببخشید چه بهتر.

به نظر من که اینجور کارا خیلی اثرش توی زندگی آدم بیشتر می تونه باشه تا اینکه آدم بره توی مسجد و حسینیه و …. و بشینه به حال و خودش و اونایی که بهش گفتن التماس دعا، هی دعا کنه و اشک بریزه و هی طلب مغفرت کنه!

اصلاً آقا همه اینا به کنار بیاید بریم یه مثال توی همین دنیای خودمون بزنیم که ممکنه برای خیلیهامون هم پیش اومده باشهیا دیده باشیم یا شنیده!
یه کارمند رو فرض کنید که کارش شده اینکه هرروز بره خودش رو برای رئیسش لوس کنه و هی از رئیسش تعریف و تمجید می کنه و سعی می کنه به نحوی با استفاده از زبونش به رئیسش بفهمونه که خیلی آدم خوبیه و لایق بیشتر از اینهاست (البته هر از گاهی هم به همکاراش می گه که برن پیش رئیس ازش تعریف کنن. که البته برای این کارش هم یه مشت بهانه داره که برای همکاراش جور کنه که اونا رو قانع کنه)! حالا اگر رئیسش آدم درستی باشه و خودش به حق نشسته باشه بر منسب مدیریت می تونه خیلی راحت تشخیص بده که این آقا آدم چاپلوس و پاچه خواری هست و بهش توجه ای نمی کنه و حتی ممکنه اگر این کارها رو ادامه بده در نظر مدیر تنزل مقام هم پیدا کنه!
حالا بیاید شرایط رو یرای کارمند کمی عوض کنیم. فرض کنیم این کارمند آدم درستی شده و داره سعی می کنه با درست انجام دادن وظایفش و کمک به همکاراش خودش رو بالا ببره در این حالت هست که دیگه خودش نیازی نداره چیزی بگه هینطور بازتاب کارهاش اون رو بزرگ می کنه و خود رئیس اون چیزی رو که باید بفهمه می فهمه و مطمئناً با این کارها همکارهاش هم تحت تاثیر قرار می گیرن و ازش تعریف خواهند کرد.

خوب این مثال من در یک حالت نسبتاً ایده آل مطرح شد. و نتیجه منطقیی هم که می شه ازش گرفت همینه که اعمال مهمه نه کلمات(البته اگر همه چیز به حق باشند). خوب مطمئناً خدا هم که خودش حق هست پس می شه یه جورایی همون نتیجه اول رو گرفت که بیشتر عمل کنیم و کمتر دعا نه اینکه کمتر عمل و بیشتر دعا! هی به هم نگیم التماس دعا! بهتر نیست به هم بگیم چه کاری می تونم برات انجام بدم؟!

چه خوب است که دعای خیر را از کسی گدایی نکنیم بلکه آن را با کارهایمان به دست آوریم!

نماز زیاده خواندن کار پیرزنان است! روزه زیاده گرفتن صرفه نان است! حج زیاده رفتن تماشای جهان است! اما نان دادن کار مردان است. (خواجه عبدالله انصاری)

نه گوشت ها و نه خون های آنها(قربانی ها) هرگز به خدا نمی رسد. آنچه به او می رسد تقوا و پرهیزگاری شماست. سوره حج آیه ۳۷

امیدوارم تونسته باشم مطلبی رو که می خواستم بگم رو به وضوح رسونده باشم

شاد و پیروز باشید

امیر درجه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*ضروری